سید محمد ابطحی معاون رئیس جمهوری سابق ایران،سید محمد خاتمی در مصاحبه جالب در بخشی از صحبت هایش به سیاوش قمیشی اشاره می کند و در مورد علاقه مندی خود در مورد سیاوش قمیشی می گوید ، او ضمن تمجید و تعریف در مورد ترانه هایش و موسیقی اش به این اشاره می کند که زمانی سیاوش قمیشی بخواهد به ایران برگردد هر نوع تلاشی که از دستش بر بیاید برای سیاوش انجام می دهد :http://3.bp.blogspot.com/_ycCTwSPiFYQ/SkKsAKKGUPI/AAAAAAAAAUA/4LhgRL-A5dM/S1600-R/abtahi2.jpg


ادامه ی مطلب در ادامه ی مطلب

http://www.irdiplomacy.ir/Images/Article/abtahi241387.jpg

ماشین شما سیستم صوتی قوی دارد؟

از این اکو و این‌ها نه... در حدی که داخل ماشین بشنویم بله.

 موسیقی گوش می‌کنید یا رادیو؟

بیشتر وقت‌ها موسیقی گوش می‌کنم.

 چه موسیقی گوش می‌کنید؟

موسیقی با کلام را خیلی دوست دارم.

 صدای چه خواننده‌هایی را گوش می‌کنید؟

هرکسی که ترانه‌ی خوب بخواند. گاهی کلام در موسیقی پاپ به‌هم‌ریخته می‌شود، به‌خصوص در موسیقی‌های سال‌های اخیر. من معتقدم که کلام موسیقی باید قشنگ‌ باشد اما گاهی بد به ادبیات لگد می‌زند.

 خواننده‌های امروزی را می‌گویید، مثل کسانی که رپ می‌خوانند؟

بله... «تف به مرامت عوضی» بامزه‌است ولی عمر‌ کوتاهی دارد. در بین خواننده‌هایی که این شعرها را خواندند شما توجه کنید می‌بینید که عمر شعرهای قمیشی خیلی بیشتر از بقیه‌ است چون موسیقی‌اش باوقارتر است.

 پس شما در ماشین‌تان سیاوش قمیشی گوش می‌کنید؟

بله!


  از خواننده‌هایی که ما بتوانیم چاپ کنیم کدام را گوش می‌کنید؟

یعنی قمیشی را نمی‌توانید چاپ کنید؟ فکر نمی‌کنم. من فکر می‌کنم سر قمیشی داریم خیلی اشتباه می‌کنیم، چون خواننده‌ای است که نه تابه‌حال چیز بدی خوانده و نه صدایش خلاف شرع است، بعد یک‌سری آدم‌های دسته دوم و سوم که تقلید می‌کنند را می‌آوریم و به‌عنوان صدای موسیقی مطرح‌شان می‌کنیم در حالی‌که خود قمیشی می‌تواند در ایران برنامه داشته باشد و کنسرت گذارد و به کسی هم آسیبی نمی‌رساند. من این‌طوری اعتقاد دارم.

یعنی اگر روزی سیاوش قمیشی بخواهد در ایران کنسرت بگذارد و شما کاری از دست‌تان بر بیاید برایش انجام می‌دهید؟

حتماً انجام می‌دهم. چون معتقدم که اشکال شرعی ندارد و شعرهایش پرمحتواست. واقعاً شعری که راجع به جنگ (ترانه‌ی یغما گلرویی)می‌خواند خیلی خوب است.


من به این دلیل بحث سیاوش قمیشی را مطرح کردم که نام بعضی خواننده‌ها در ذهن افراد تداعی‌کننده‌ی ابتذال نیست. حتی در مقایسه با خواننده‌هایی که در داخل ایران می‌خوانند. خیلی خوب است که زمینه‌هایی برای‌شان فراهم شود.


منبع:http://siavasheghomayshi.mihanblog.com

منبع:http://www.webneveshteha.com