سیاوش قمیشی- دانلود آهنگ های سیاوش قمیشی - مطالب دی 1388

سیاوش قمیشی- دانلود آهنگ های سیاوش قمیشی

چهارشنبه 30 دی 1388

  :: این مصاحبه پیش از انتشار آلبوم رگبار انجام شده ::

یک سوال دارم سیاوش جان. مصاحبه زیاد نمی کنی.ولی چیزی هست که مردم تا حالا راجع به سیاوش نشنیدن و برای اولین بار بخوان در برنامه ی تی وی پرشیا بشنون؟راجع به سیاوش؟

- من از عنکبوت می ترسم و حتی سوسک. به شدت. در حدی که مثلا فرار کنم.

ولی اصولا حیوان دوست هستید؟ یعنی شما سگ و گربه توی منزل دارین؟

- حیوون بله من تمومه حیوونارو دوس دارم ولی از این دو سه تا، اینهایی که دست و پا زیاد دارن و سریع راه می رن گاهی اوقات می ترسم.

من از مار خیلی می ترسم.
- من نمی ترسم.نه اینکه مار بغلم باشه نترسم ولی اونجوری نه که از اینا می ترسم.

چند تا حیوون توی منزل دارین؟ سگ و گربه دارین چند تا درسته؟

- سگ داریم، گربه جای دیگس. سگه هست و دیدیش "فنجی" ( اسم سگ سیاوش)
گیاه هم اصولا« درخت» دوست داری؟

- درخت رو بی نهایت. من به درخت و سبزه و اینها که از زمین در اومده بیرون،نگاه میکنم که اینها دستاشون بلند، سبز و طرف آسمون حظ می کنم.

اونوقت موقعی که توی تور هستین و برنامه دارین کی از اینها مواظبت می کنه؟

- هست کسی که بکنه. رو دونه دونه شون از این برچسب ها زدم که هفته ای یه دفعه هفته ای دو دفعه. بعد براش پیمونه گذاشتم که از این چند تا بدی.

معمولا هنرمندها بیشتر تو لس آنجلس هستند و سیاوش قمیشی از لس آنجلس فراری و در سانفرانسیسکوئه چرا؟

- سانفرانسیسکوهم بودم وگاهی هستم ولی فراری ... سی ساله اونجا هستم ولی اونجا شهر من نیست. البته خیلی بهش عادت دارم و دیگه تموم این کوچه پس کوچه هاشو می شناسیم. کلا من شهر آروم تری لازم دارم و خیابونایی که کمتر توش ماشین داره، هوا یه خورده سالمتر و آسمون یه خورده آبی تر.

کجای سانفرانسیسکو زندگی می کنی؟ توی مرکز شهر یا...؟

- من الان دیگه سانفرانسیسکو نیستم خیلی وقته. الان هیچ جام. الان یه جا هست یه خونه هست توی لوس آنجلس یه جای آرومیه دور و برش هم پراز تپه هست.

شما الان بیشتر اروپائی شدین یا دوسلدروف یا اسپانیا؟

- بله بلاخره یا اروپا رو دوس دارم یا یه مسائلی هست تو اروپا که دوست دارم.
چرا اروپا رو دوست دارین؟

- خوبه. البته آلمان زیاد جزء اونجاهایی که دوست دارم نیست.

اسپانیا بیشتر؟

- نه خیر. اسپانیا اون ماربیا ونیوواندلوسیا؛ اوناش خوبه ،خیلی خوشگله. آب خوش رنگی داره. ولی نه نمی دونم راستش. خودمم دارم می گردم دنبال اینکه کجا...

توی دوبی که بودیم با هم بودیم پشت صحنه با هم یه چائی خوردیم. خیلی جالبه که شما وقتی می رین بالا مشغول کار خودتون هستین. یکی از اون پائین بهتر می تونه قضاوت بکنه،بخصوص یه نفر که می دونه هفته ی بعد باهات اینجا مصاحبه داره... عجب هیجانی، چه لذتی، چه عشقی مردم هر لحظه با صدای سیاوش قمیشی و با موزیکش می کردن.

 
این دوست عزیز و خوب من واقعا راحت نمیاد تو هر استودیوئی و همینطور که می دونین شاید یک یا دو مصاحبه ازش دیده باشیم. یه هفته قبل از اینکه برن دوبی افتخار داشتیم که میزبان ایشون تو استودیو باشیم. خوششون اومد و گفتن: نه من می خوام بیام و مصاحبه داشته باشم و این افتخاریه برای ما همه که می تونیم در خدمت شما باشیم.

- قربون شکلت ،هم استودیوتون خوشگله هم همه چی درست و سر جاشه ، هم اینکه من واسم خیلی مسئله هست با کی دارم صحبت می کنم.

جالب اینه که قبلی که به دوبی تشریف ببرین آلبوم جدیدتون رو ما شنیدیم. در اطاقی که اینجا هست نشستیم و با صدای خیلی بلند و همه واقعا لذت بردیم. آقا سبک اصلا عوض شد. رفتین توی راک اند رول، بلوز. چه خبره سیاوش جان؟

- هیچی دیگه این ترنس که با آلبوم نقاب و بی سرزمین تر از باد شروع شد، خیلی هم کارش بالا گرفت و بعد ظاهرا که همه پسندیدنو خیلی موزیسین ها همه ساختن ترنس ها و تکنوها و اینها، من دیدم دیگه تعداد پروداکشن تکنو و ترنس تو بازار اینقدر زیاد شده گفتم یه خورده من اقلا چیز دیگه ای روباز بدم که فضا باز شه، نفس تازه شه. همش اینجوری شده ( سیاوش با ضربه های آروم و متوالی به شونش می زنه ).

خیلی پر انرژیه اینجا ما با صدای بلند گوش دادیم ..البته شما قول دادین که ما اینجا تموم ویدئو کلیپ هات رو پخش کنیم.

- بله من قول میدم با طپش صحبت کنم که... در هر صورت این پروداکشن اونها هست و اونها باید تصمیم میگیرن نهایتا. ولی من فکر می کنم تلویزیون به این خوبی و روابطی که ما با هم داریم حتما اینها رو می گیرم براتون.

سیاوش قمیشی با هنرمندای متعددی کار کرده. باهاشون راحت بودی؟ چرا الان کمتر کار میکنی؟ دلیل چیه؟ نسبت به گذشته دارم می گم؟

- کمتر کار می کنم برای اینکه خب می دونی کار وقتی می خوای کار خیلی خوب باشه و پرفکت باشه خیلی زمان می بره.خیلی ساعت میبره. من دیگه صبوریه اون ساعت ها رو با خواننده ها رو ندارم تو استودیو. نمی تونم ولشون کنم به امید خدا حالا دیگه خودتون می دونینو هر کاری که دلتون می خواد بکنین.

یعنی این وسواس رو داری همیشه وقتی برای یه نفر داری کاری انجام می دی چه ترانه چه آهنگ باهاش می رفتی تو استدیو و می خواستی ببینی کار چی میشه؟

- تا لحظه ی آخرش. همه چیش. تنظیمش، پروگرمینگش. اگه گیتارو درامز و اینها لایو داشته باشه که باید ضبط می کردیم زنده اینها... همه چی، همه جا باید اینجوری باشه.

ممکن بود بدون اجازه سیاوش قمیشی چیزی پخش بشه؟ کاری که اثر سیاوش قمیشیه؟

- نمی دونم. اولا یه اتفاقاتی افتاده تک و توکی ولی قائدتا نه.

آیا شده سیاوش آهنگی رو بسازه برای خودش هنرمند دیگه ای بیاد خیلی خوشش بیاد و مجبور بشه اون رو به اون هنرمند بده ویا برعکس برای هنرمند دیگه ای یه ترانه ای ساخته باشه و اینقدر خوب بوده برای خودش برداشته اینو؟

-  نه. هیچ وقت برای کسی چیزی نساختم که اینقدر خوب باشه که برای خودم برش دارم. خیلی هم خوب بوده دلم هم خواسته، نه دیگه وقتی می شینی برای صدای اون خواننده ی بخصوص که در نظرته شعرش رو به اون فکر کردی می سازی دیگه اینکه حالا قشنگتر شده، خودم بردارم یه خورده بی شخصیتیه.

ولی برعکسش بوده. کی اشکاتو پاک می کنه برای خود سیاوش قمیشی بود ولی ابی خوشش اومد وابی اون رو خوند.

- آره رفاقت من و ابی در حدی بود اون زمان که نمی تونستم چیزی ازش دریغ کنم.
کارهای بزرگ این هنرمند بزرگ هم کارهای شماست.اثرای شماست.
- مقدار زیادیش.
چند تاش؟
- نمی دونم بیست و پنج شش تاش.
کدومشو خودت بیشتر دوست داری؟
- ( خنده سیاوش) کودومشو خودم بیشتر دوس دارم؟! شاید خود ستاره های سربی رو.
واقعا کار موفقی هم بود به خصوص فکر میکنم توی زندگی هنری ابی هم تاثیر بسزایی گذاشت.
-فکر می کنم خودش هم همینجوری فکر می کنه.
با ترانه سراهای زیادی کار میکنی. اخیرا بیشتر اگه اشتباه نکنم با آقای یغما گلروئی. چرا؟
- خیلی خوبه. یغما جوون، پر انرژی. اگه لازم باشه ردیکال و کلافه و بسیار بسیار با استعداد و خیلی خوشرنگ و ما با هم روابطمون بسیار عالی تلفنی حرف می زنیم وکار میکنیم. من خیلی خوب می فهمم یغما چی میگه وقتی میگه.
چی میگه یغما؟
- یغما از مسائل روزگار توی رنج خیلی وسیعی صحبت می کنه و همینجوری می خوره کلماتش و شعراش به جاهایی که باید. یعنی با ملودی بسیار خوب صدا می ده ،اگه آدم درست بخوندش البته.
توی آلبوم جدید کاری هم از یغما دارین؟
- ۵ تا
در واقع یعنی بیشتر کار آلبوم با ایشون بوده.
- بله بیشتر کار آلبوم ایشون بوده، ۲ تا از احسان یاورانی، بسیار خوب، اون هم خیلی جوون و به نسبت سنش خیلی عجیب وغریب پخته و عمیق و یه دونه هم از احمد احمدی تهران.
تصور کن هر چند تصور کردنش سخته.
- تصور کن اگه حتی تصور کردنش سخته.
ویدئو کلیپش واقعا بی نظیر بود، کار کوجیه و چی می خواد بگه به دنیا؟
- والا داره میگه که خلاصه مواظب حرکاتتون باشین و نزاکت رو رعایت کنین، اینقدر تو سر و کله هم نزنین، اینقدردیگه کار رو به اینجا نرسونین که همه جا مثل سر گردنه شده باشه و همه جا نا امن ومواظبو.. اینجوری شده و این هم خوب نیستش دیگه. دیگه مسائل داره بی رودر باستی می شه، هر کی هر کاری دلش می خواد بدون حاشیه پردازی و اینها انجام میده. یه خورده خوب نیست. در نتیجه منم سعی می کنم هر چیزی از دستم بر میاد در مورد این ناهماهنگی بکنم.
 
سیاوش قمیشی اصولا سلیقه خوبی داره. خواننده جدیدی که کارش رو دیدیم فیروزه بود. چرا فیروزه؟ چرا انتخاب فیروزه؟ صداش، هنرش، آیندش رو چجوری میبینی؟

- خیلی خوب می بینم. واسه همینم باهاش این کار رو انجام دادم. فیروزه رو من شنیدم خونه یکی از دوستام که مشترک بود و من خیلی از صداش خوشم اومد و گفتم چرا نمی خونی؟ گفت یه آلبوم دارم درست می کنم. بعد آلبومش رو گوش کردم دیدم آلبوم خیلی نامربوطیه. به خاطر بودجه و اینجور مسائل در حدی کرده بود که خودش می تونست ،با یه گیتاریست انگلیسی. چیز جالبی نبود و گفتم نمی شه که اینجوری و اینها و. بعد دیدم انقدر صداش رو دوست دارم که براش آلبوم بزنم و کار خودم باشه. انجام دادم و بعد هم می بینم که کلی ایمیل براش میاد.
شنیدم برنامه های زیادی هم بهش پیشنهاد شده؟

- بله به خود من زنگ زدن به خودش هم زنگ زدن ولی حالا...
آلبوم بعدیش کی میاد بیرون؟

- نمی دونم.

شما که می دونین. تی وی پرشیا یه رکوردینگ کمپانی درست کرده و برای اولین بار با افتخار سی دی خانم گوگوش و آقای مهرداد رو ما در اروپا بیرون دادیم و با این رکوردینگ کمپانی جدید که داریم  دوست داریم به خصوص به عزیزانی که خب ما نزدیک تریم به ایران. چه اروپا چه ایران، دبی، هرجا هستند سریع بیایم اینجا نگهشون داریم که مجبور نشن 12-13 ساعت بشینن تو هواپیما بیان لوس آنجلس.
ما با کمال میل حاضر هستیم آلبوم جدیدشون هم باهاتون همکاری کنیم.
- اگه بشه ایشا ا... که حتما.

ما هم اعتقاد داریم به این قضیه که دست سیاوش قمیشی یه جائیه میره کار باید خوب باشه. چون سیاوش هر کاری رو قبول نمی کنه.

- مرسی عزیزم. ممنونم.

سیاوش یکی از حسن های خوبش اینه که خیلی ایرانیه و ایرانی دوسته. آقا شام کجا بریم امشب باهم؟

- نمی دونم. غذای ایرونی منظورته؟

بله( با خنده) شما می تونین شام و نهار با ایشون باشین هر وقت از ایشون بپرسیم کجا بریم؟ میگه ایرونی، غذای ایرونی، محیط ایرونی.

- گاهی میشه یه اسپاگتی ای خورد ،یه همبرگری ولی گاهی،آدم غریبیش میشه،باید غذای خودشو بخوره

هنرمندای بزرگ توی دنیا مثل مایکل جکسون شبیه شونو زیاد میبینیم.به طورمثال خیلیا خودشونو مثل مایکل جکسون درست میکنن یا قیافشون یا لباسشون یا مثل مایکل جکسون میرقصن و یا میخونن و این اتفاق وقتی میوفته که یه هنرمند باید خیلی بالا باشه که کسی بخواد کپیشو یا بخواد مثل اون بخونه یا برقصه یا اداشو اصلا در بیاره .. با این مسئله ی کپی های شما در ایران شما چطور روبرو میشین ؟

-والا من (خنده ).. من اسمشونو کپی نمیذارم.. من اینهارو اولا همشونو خیلی دوسشون دارم خیلی،چون یه مقداری بیشتر از مردم دیگه شبیه منن دیگه،احساس خویشاوندی باهاشون میکنم و لابد اینا موزیک منو دوست داشتن و ممکنه خودمم دوست داشتن ، ولی موزیکمو دوست داشتن و گوش دادن زیاد لابد که نزدیک شدن ،خوب پس من اصلا با اینا غریبه نیستم..من محسن چاووشی رو گوش میدم،خوشمم میاد
 

ادامه در ادامه ی مطلب


ادامه مطلب

دوشنبه 28 دی 1388

Siavash Ghomayshi In 2009 Years . در این پست سعی داریم تا به طور کلی کارهای سیاوش قمیشی در سال میلادی گذشته یعنی 2009 میلادی را برای شما دوستان مرور کنیم .این مطلب دو هدف را دنبال می کند که اولین آن نگاهی به کارهای سیاوش قمیشی در سال گذشته و هدف بعدی عدم وجود این مطالب در وب و همگام بودن در امر خبر رسانی از کارهای سیاوش قمیشی می باشد . سیاوش قمیشی اصولا آدمی است که زیاد وارد حواشی نمی شود و از این رو آدمی کم مصاحبه است و خیلی به ندرت در شبکه های ماهواره ای دیده می شود . ولی سال 2009 را سالی پر از کنسرت برای سیاوش قمیشی بود و هم چنین سیاوش نیز مانند دیگر خواننده ها نتوانست وارد حاشیه روز ایران نشود و سالی پرکاری را پشت سر گذاشت . هم چنین او خود را برای انتشار آلبوم آینده خود در کنار این کارها آماده می کند . سیاوش در سال 2009 حدود 8 کنسرت در کشورهای مختلف دنیا از جمله استرالیا ، مالزی ، امارات ، انگلستان و هم چنین کانادا و در آخر در امریکا برگزار کرد . مدتی نیز به اسپانیا رفت و در آنجا ساکن شد که دوباره به لس آنجلس برگشت . او چند مصاحبه در این سال برگذار کرد و یکی دوباری هم در شبکه های ماهواره ای دیده شد . تک آهنگ رفیق را در حواشی اتفاقات حاصله در ایران را روانه بازار کرد تا حمایت خود را از مردم اعلام دارد . سایت و ایمیل سیاوش قمیشی برعکس سالهای گذشته که کاملا راکت بود ، یکی دوسالی است که خوب راه افتاده و ارتباط مردم و هواداران سیاوش قمیشی با او بیشتر شده است . تمامی خبرهای مهمی که درسال گذشته برای استاد افتاد در این پست قرار گرفته و به گونه ای سالنامه وبسایت ما را تشکیل داده است که در آخر مطلب می توانید لینک دانلود آن را به صورت PDF دریافت نمی یاد . از دیگر بحث های مهم که می توان به ان اشاره کرد سالگرد نیم قرن آهنگسازی سیاوش قمیشی بود . سیاوش قمیشی در سال گذشته نیم قرن تجربه آهنگسازی را به همراه سن 64 سالگی خود تجربه کرد . 50 سال خدمت پاک و بدون منت به ندش ظام موسیقی ایران . اولین آهنگ سیاوش قمیشی 50 سال پیش به نام ای قایق ران به کجا می روی برای ضیاء ساخته شد و حالا بعد از گذشت 50 سال آهنگ رفیق آخرین کار سیاوش قمیشی لغب گرفته است . من اکثر مطالب گفته شده در خط های گذشته را به تصویر در آوردم و تا حد امکان تصاویر و فیلم کارهای سیاوش قمیشی را برای شما آماده کردم . من سالهاست که تنها این وب سایت را اداره می کنم و این مطلب با دست تنها بودن من خیلی سنگین و پر حجم در آمد و چیزی حدود سه هفته برای نوشتن و کارهای جانبی آن از جمله آپلود و تهیه برخی از فایلها وقت هزینه کردم ، ولی خوشحالم که بالاخره این مطلب نیز آماده شد و توانستم آن را در اختیار شما دوستان قرار دهم . از تمام کسانی که این مطلب را می خوانند این در خواست را دارم که در صورت عدم وجود خبری و مطلبی که در متن ما وجود ندارد ، مرا مطلع کرده تا در سریع ترین زمان آن را به این مطلب اضافه کنم . امیدوارم که این مطلب مورد توجه شما دوستان قرار بگیرد و از همه این درخواست را می کنم که نظر خود را در مورد وبسایت و هم چنین نوع مطالبی که نوشته می شود با من درمیان بگذارند تا بتوانم وبی در حد ونام سیاوش قمیشی تهیه کنیم . در مورد آلبوم جدید سیاوش قمیشی باید بگم که ما مثل برخی از دوستان ( که تلاش آنها ستودنی است ) نمی گویم خبری داریم ولی به هر دلیلی نمی توانیم در وب قرار دهیم ، من هر خبری داشته باشم در وب و در اختیار همه دوستان می گذارم ولی در مورد آلبوم جدید سیاوش قمیشی هنوز هیچ خبر قطعی به ما نرسیده و در صورت خبردار شدن از آلبوم آینده سیاوش قمیشی آن را در اختیار شما قرار می دهیم . با ما باشید : 

اتمام سال 2008 و شروع سال 2009 :

مثل هر سال ایرانیان خارج از کشور سال آخر 2008 با گردهمایی ایرانیان در لاس و گاس به پایان رسید .در این گردهمایی سیاوش قمیشی عزیز نیز کنسرتی داشت که آن را به زیباترین شکل برگزار کرد . مهمترین رخداد سال 2008 انتشار آلبوم جنجالی و زیبای رگبار از طرف سیاوش قمیشی بود . در تاریخ 12/ 10 / 1387 و به عبارتی دیگر اول سال 2009 ، شروع سال جدید برای سیاوش قمیشی بود . همیشه در اول سالهای میلادی زیاد خبری از سیاوش قمیشی نیست ، چون سیاوش اکثرآ بعد از کنسرت لاس و گاس خبر چندانی از خودش باقی نمی گذارد و همان طور که می دانید آدمی نیست که زیاد با TV و مصاحبه سر کار داشته باشد . او بعد کنسرت لاس و گاس به استراحت چند روزه می رود و خود را برای آلبوم جدید خودش ( که هنوز نیامده ! ) آماده می کند . اواسط دومین ماه سال میلادی جدید یعنی  ماه February خبرهای در مورد کنسرت های سیاوش قمیشی در عید نوروزی ایرانیان به گوش می رسد که حاکی بر آن است سیاوش قمیشی در شهرهای : " استرالیا : 14 مارچ ملبورن و 19 مارچ در سیدنی ؛ مالزی : 22 مارچ کوالالامپور ؛ 25 مارچ دبی ؛ و 5 آپریل 2009 در لندن " کنسرت برگذار می کند .


کنسرت سیدنی

تا فرا رسیدن سال جدید ایرانیان خبر های چندانی پیرامون اسطوره بی رقیب ایران سیاوش قمیشی نمی گشت تا اینکه با فرا رسیدن سال جدید شمسی یعنی سال 1388 کنسرتهای مختلف خوانندگان به مناسبت عید نوروز در نقاط مختلف جهان برگزار شد که از این حیث سیاوش قمیشی سالی پر از کنسرتی را شروع کرده بود . سیاوش قمیشی ابتدا به استرالیا در رفت و در 14 مارچ  کنسرت خود را در این کشور زیبا در شهر ملبورن برگزار کرد . او هم چنین 5 روز بعد از این کنسرت در شهر سیدنی دومین کنسرت خود در استرالیا را در این شهر برگزار کرد . شما می توانید از لینک های زیر قسمت های از کنسرت سیدنی سیاوش قمیشی را دانلود کنید :

 " ویدئو "

دانلود کنسرت سیاوش قمیش در سیدنی . شماره یک

دانلود کنسرت سیاوش قمیشی در سیدنی . شماره دو

-------------------------------------------------------------


کنسرت مالزی

بعد از کنسرت استرالیا نوبت کنسرت 22 مارچ سیاوش در مالزی می رسد .این کنسرت در شهر کوالالامپور با شکو و عظمت خواصی دیگر برگزار می شود . در زیر می توانید قسمتی از عکس های زیبای استاد در این کنسرت را مشاهد کنید که پیراهن نوین و زیبای استاد جلوه ای خاص و با عظمت به استاد بخشیده است .

  

گویا دوستداران ایرانی حاظر در این کنسرت خیلی مشتاق به پخش این کنسرت بودند زیرا چیزی حدود 15 ویدئو ( البته با دوربین های دیجیتال و با کیفیت نسبی و فیلم برداری آماتور ) پخش شده است که شما می توانید چند تا از ویدئو های این کنسرت را مشاهده کنید .

" ویدئو "

دانلود کنسرت سیاوش قمیشی در مالزی . شماره یک

دانلود کنسرت سیاوش قمیشی در مالزی . شماره دو

-----------------------------------------------------------


کنسرت دوبی

کنسرت سیاوش در 25 مارچ در سالن تنیس دوبی نیز برگزار شد .از این کنسرت فیلمی در دست نداریم ولی متنی در سایت کلوپ دیدم که اینگونه نوشته بود . شخصی به نام حامد در این کنسرت شرکت کرده بود و این گونه از این کنسرت تعریف می کند که : « من در كنسرت سیاوش در دوبی شركت كردم. متاسفانه بسیار بد برگذار شد و سیاوش در پایان كنسرت سالن رو با حالت قهر ترك كرد . علت هم دعوای شدید مردم سر جا و همین طور دعوا بر سر جلیقه های اهدائی منصور به هواداران بود . از همه بد تر بارون شدیی كه می بارید و تمام باند ها و تشكیلات برقی رو از بین برد. نفر چهارمی كه اومد روی استیج سیاوش بود. مردم داد میزدن سیاوش دوستت داریم و سیاوش گفت :« با این صدا و این برنامه ها چیه منو دوست دارین ؟‌  و با تك باندی كه روی سن قرار داشت شروع به خواندن كرد. سیاوش بعد از اجرای چند آهنگ محل كنسرت رو بدون خداحافظی ترك كرد. واقعا واسه رفتار این مردم وحشی كه تو اون سالن آمده بودن كه فقط قر بدن ؛ متاسفم »

  

-----------------------------------------------------------


کنسرت لندن

سیاوش آخرین کنسرت خود را در تور کنسرت های نوروزی خود را در تاریخ 5 آپریل در انگلستان و در پایتخت زیبای این شهر یعنی لندن به زیبایی خاص به اتمام می رساند .ویدئو هایی که از این کنسرت در دست ما هست که مثل همیشه توسط هواداران سیاوش که در این کنسرت حضور داشتند گرفته شده است از کیفیت کمی برخوردارند ولی بازم با این شرایط من قسمتی از این کنسرت را برای دانلود قرار داده ام تا همه از نحوه کنسرتهای خواننده محبوب خود با خبر شوند .

   

" ویدئو "

دانلود کنسرت سیاوش قمیشی در لندن . شماره یک

دانلود کنسرت سیاوش قمیشی در لندن . شماره دو

-----------------------------------------------------------


مصاحبه با شبکه BBC

در کنسرت لندن بهزاد بلور ، دوست و مجری خوب بی بی سی مصاحبه کوتاهی با سیاوش قمیشی داشت که در آن سیاوش قمیشی به آلبوم بعدی خود اشاره ای کوتاه می کند .سیاوش در این مصاحبه می گوید که آلبوم بعدی یک آلبوم عاشقانه است که در آن ساز پیانو بیشتر از آلبوم رگبار استفاده شده است . برای شنیدن این مصاحبه می توانید از لینک زیر اقدام به دانلود آن کنید .

" صوتی "

مصاحبه سیاوش قمیشی با بهزاد بلور ( شبکه بی بی سی )

-----------------------------------------------------------

" ویدئو تو بارون که رفتی "

به مناسبت عید نوروز ، ویدویی تو بارون که رفتی از شبکه طپش پخش می شود .این ویدئو  در ادامه سبک ویدئو های زیبای سیاوش قمیشی در سبک سیاه و سفید فیلم برداری شده است و در کل ویدئویی زیبایی است . در ادامه متن در حین دیدن عکسهایی از این ویدئو می توانید این ویدئو را با کیفیت خوب دانلود کنید و از دیدن آن لذت ببرید .


-----------------------------------------------------------

یغما گلرویی

در تاریخ 18 / 03 / 1388 خبری در مورد حمله به یغما گلوریی محبوب ترین شاعر سیاوش قمیشی پخش شد که گویا یغما گلرویی در مقابل ستاد هنرمندان واقع در خیابان آفریقا مورد حمله ی دو ناشناس قرار گرفت. ایشان از ناحیه ی گردن آسیب دیدند .ما برای این شاعر عزیز آرزوی سلامتی و موفقیت روز افزون می کنیم .


-----------------------------------------------------------

" میلاد سیاوش قمیشی "

در تاریخ 21 / 03 / 1388 تمام وبلاگ نویسان سیاوش قمیشی و انجمن های که در مورد استاد سیاوش قمیشی می نویسند روز میلاد استاد را جشن گرفتند و شاید تنها سیاوشی که این روز را جشن نگرفت خود استاد بود . شصت و چهارمین بهار زندگی سیاوش قمیشی فرار سید و ما سیاوشی ها این سالگرد تولد را همراه با یک سالگرد دیگر جشن گرفتیم . آری ؛ شصت و چهارمین بهار سیاوش قمیشی مصادف بود با پنجاهمین سالگرد آهنگسازی سیاوش قمیشی . یعنی نیم قرن تجربه آهنگسازی . با آرزوی موفقیت روز افزون برای سیاوش قمیشی و عمری با شکوه برای این هنرمند سطح اول موسیقی ایران زمین .

-----------------------------------------------------------


مصاحبه با Tv Persia

انتخابات ایران با تمام حرف و حدیث هایش برگذار شد و با اتفاقاتی که همه در جریان آن هستیم یه جواریی به پایان رسید . ولی حوادث بعد از آن حتی سیاوش قمیشی را نیز مجبور کرد تا در اواخر ماه تولد خود ، سکوت خود را بشکند و در شبکه TV Persia حاظر شود و در یک مصاحبه تصویری اعتراض خود را از حوادث انتخابات اعلام دارد .

" صوتی "

مصاحبه سیاوش قمیشی با شبکه Tv Persia

-----------------------------------------------------------


" رفیق "

در اوایل مردادماه سال جاری بود که خبری بر انتشار تک آهنگی از طرف سیاوش قمیشی همه جا انتشار یافت و سیاوش قمیشی آهنگ رفیق در حمایت از مردم ایران را از طریق اینترنت وارد بازار کرد تا به گونه ای از مردم ایران دفاع کند .این آهنگ جنجالی که دستگاه های آماده کامپیوتری ساخته شده بود جنجالی خاص در بین هوادران استاد ایجاد کرد . این آهنگ بارها از شبکه های مختلف ماهواره ای پخش شد . در بین تظاهرات های داخلی ایران گوشه های از شعر این ترانه روی پلاکارد ها نوشته شده بود .

" صوتی "

دانلود تک آهنگ جنجالی رفیق

 در روز 14 مرداد تیمی ۱۲ نفره از گروه PJ CUT که قبلاً با نام PJ Production فعالیت می کرد از لندن وارد لوس آنجلس شد تا کار فیلم برداری و تهیه ی ویدئوی آهنگ رفیق را به عهده بگیرد . تیزری از این آهنگ نیز بیرون آمد که می توانید در لینک زیر آن را دانلود کنید . اما طبق گفته های مدیر برنامه های سیاوش قمیشی این گروه ویدئو آهنگ را ساختند ولی ویدئو در حد و اندازه هایی نبود که سیاوش را راضی بکند تا این ویدئو به بازار روانه کند . از این رو ویدئو رفیق منتشر نشد . شما عزیزان می توانید در لینک زیر تیزر ویدئو  رفیق را دانلود کنید :

" ویدئو "

دانلود دموی ویدئو رفیق

-----------------------------------------------------------


شبکه Voa

بازار حمایت هات های کاذب شبکه های ماهواره ای هم چنان در بازتاب اتفاقات داخلی ایران وجود داشت تا اینکه در اواخر مردادماه 88 شبکه VOA با دعوت از سیاوش قمیشی در مورد اتفاقات داخل ایران پای به صحبت نهادند . بیشتر صحبت های این مصاحبه که به صورت تصویری ماهواره ای بود بر روی آهنگ رفیق و پیام های سیاوش قمیشی به مردم مانور داشت . این مصاحبه واکنش های زیادی در بین طرفداران سیاوش قمیشی داشت و برخی بر این نظر بودند که سیاوش نباید وارد مسائل سیاسی بشود و برخی از صحبت های سیاوش قمیشی حمایت می کردند ولی آنچه برای ما مهم است خبر رسانی عمومی سیاوش قمیشی است و ما جدا از مسائل سیاسی هستیم و از کسی نه حمایت می کنیم نه انتقاد . در لینک زیر می توانید این مصاحبه را به صورت صوتی دریافت کنید .

" صوتی "

دانلود مصاحبه سیاوش قمیشی با شبکه VOA

-----------------------------------------------------------


کنسرت Ottawa و Toronto

همین روز های بود که خبر کنسرتهای سیاوش قمیشی در ماه سپتامبر ( مهر ) در اکثر شبکه های ماهواره ای پخش شد .سیاوش در روز 13 سپتامبر ( 21 مهر ) در شهر تورنتو کانادا در کلاب Circa NIght Club بر روی صحنه خواهد رفت . و اما کنسرت دوم سیاوش قمیشی در روز 20 سپتامبر در شهر اوتاوا کشور کانادا بر گذار می شد . گویا در این کنسرت مراسمی جهت تجلیل از یک عمر دستاوردهای هنری ( نیم قرن تجربه آهنگسازی ) سیاوش قمیشی برگذار شد .

کنسرت 13 سپتامبر سیاوش قمیشی در تورنتو برگزار شد . در لینک زیر می توانید گوشه هایی از این کنسرت را مشاهده کنید .

" ویدئو "

دانلود کنسرت سیاوش قمیشی در تورنتو

کنسرت شهر اوتاوا نیز با شکوه همیشگی کنسرت های سیاوش قمیشی برگزار شد . قسمتی از این کنسرت نیز برای شما تهیه کردیم که امیدوارم از آن بهره کافی راببرید . از خبر منتشر شده در مورد اینکه در این کنسرت از سیاوش قمیشی تجلیل شده است خبری در دست بنده نیست ولی سعی دارم که تحقیقی در این باره انجام بدهم. حتما اگر به نتیجه ای رسیدم شما را از آن مظلع می کنم .

" ویدئو "

دانلود کنسرت سیاوش قمیشی در اوتاوا

-----------------------------------------------------------

کنسرت Las VeGas

آخرین رخداد مهم سال 2009 برای سیاوش قمیشی کنسرت بزرگ ایشون در لاس و گاس بود . سیاوش عزیز در روز 29 دسامبر 2009 آخرین کار هنری خود در سال 2009 را با شکوهی خاص برگذار کرد و بعد از این کنسرت و احتمالا استراحتی چند روزه ، به ادامه کار ساخت آلبوم خود مشغول شده است . وصفی کوتاه از این کنسرت را از زبان حال آقای جلالی برای شما دوستان بازگو می کنم :

« کنسرت سیاوش قمیشی مثل همیشه عالی برگزار شد . جای همه دوستداران سیاوش قمیشی در این کنسرت خالی بود . در اجرای اولین آهنگ سیاوش قمیشی  دچار مشکل صدا روی مانیتور های استیج شدیم که سری اشکال برطرف شد و سیاوش به اجرای آهنگ های خود پرداخت . سالن از نظر نورپردازی و صدا بسیار عالی بود .تماشاگران نیز عالی و منظم بودند .استاد نیز از برگزاری کنسرت خیلی راضی بودند . بلیط هر دو شب کامل به فروش رسیده بود .

آهنگ های بارون ، میلاد ، تاک ، اگه تو بری ، تو بارون که رفتی ، پرسه و بی سرزمین تر از باد ، رفیق و ... در این کنسرت اجرا شد . در مورد عکس و ویدئو از این کنسرت پرسیدیم که این گونه جواب دادند که : ما هرگونه عکس و ویدئویی که در دستمان باشه در اختیار شما قرار می دهیم . همین جور که مثل گذشته در اختیار شما و بقیه دوستان قرار دادیم . ولی شرایط جوری حاکم است که در سالن های لاس و گاس و لوس آنجلس و اکثر نقاط امریکا و کانادا ، مجوز فیلم برداری حرفه ای بین 15000 تا 30000 دلار می باشد که برنامه گذار حاضر به پرداخت این گونه مبالغ سنگین نیستند . به همرا سیاوش قمیشی برگشتیم به لوس آنجلس و کار ساخت آلبوم جدید را شروع کردیم.در مورد رو نمایی از آهنگ جدید پرسیدیم که گفتند : همان طور که قبلا به شما گفتم قرار نبوده که آهنگ جدیدی رو نمایی بشه » . در لینک زیر می توانید بخشی از کنسرت لاس و گاس را دانلود کنید:

"ویدئو "

دانلود کنسرت سیاوش قمیشی در لاس و گاس . شماره دو

دانلود کنسرت سیاوش قمیشی در لاس و گاس . شماره دو

دانلود کنسرت سیاوش قمیشی در لاس و گاس .شماره سه

Password File : www.siavasheghomayshi.com

-----------------------

در آخر از وبلاگ سیاوش کد تشکر می کنم که من برخی مطالبم را از وبلاگ دوست خوبم استخراج کردم .سعی شد در این مطلب نگاهی کلی به رخدادهای سال 2009 سیاوش قمیشی بشود و بگونه سالنامه ای از سیاوش قمیشی را تهیه کنیم تا همه بتوانند ازآن بهره کافی را ببرند . دوستان عزیز ؛ مطلبی به ذهنم رسید که بر آن شدم تا در این جا عنوان کنم و آن هم رضا جلالی ، مدیر برنامه های سیاوش قمیشی است . من با این حرف نمی خواهم از او حمایت کنم ، ولی وظیفه خودم دیدم که این مطلب را عنوان کنم و آن هم این است که برخی دوستان کم لطفی به آقای جلالی نشون داده و حرف و حدیث هایی پشت سر ایشون می زنند و در مورد اینکه آیا او با سیاوش ارتباط دارد یا نه صحبت می کنند . دوستان خود سیاوش در برخی مصاحبه هایشان از ایشون نام بردند .یکی دو سال گذشته که همه راه های ارتباطی با سیاوش بسته بود و معدود کسی با سیاوش ؛ چه مستقیم و چه غیر مستقیم ارتباط داشت ولی آلان شرایط خیلی مناسب شده و هم میل استاد و هم میل منیجر استاد و هم سایت ایشون در حال فعالیت و پاسخ گوی سیاوشیان عزیز هستند . امیدوارم که حرف و حدیث هایی که گفته می شود ، زودتر به اتمام برسد و همه دوستان شایعات را دور برزند و برای سرافرازی سیاوش قمیشی عزیز ، مرد اول آهنگسازی ایران و موسیقی پاپ تلاش بیشتری بکنند . دوستان حتما در خبرنامه عضو شوید تا از بروز شدن وبسایت با خبر شوید و با انتقادات و پیشنهادات خود ما را یاری کنید . با سپاس فراوان از تمام دوستانی که همیشه یار و حامی ما هستند

سه شنبه 15 دی 1388


آهنگ جدید و بسیار زیبای بیژن آریا با نام گل لاله با 3 كیفیت متفاوت...

(موزیک : سیاوش قمیشی ، شعر : یغما گلرویی )
 
Bizhan Arya - Gole Laleh
 
 

آهنگ با كیفیت 128 MP3

Rapidshare


آهنگ با كیفیت 64 OGG

گل لاله


آهنگ با كیفیت 20 WMA

گل لاله


دوشنبه 7 دی 1388

 

 

دو پوستر زیبا از سیاوش قمیشی

 

 

پوستر شماره ۱ - پوستر شماره ۲

دوشنبه 7 دی 1388

 
تمامی آلبوم های اجرا شده توسط سیاوش قمیشی را میتوانید از این قسمت دانلود نمایید

آلبوم رگبار:دانلود كل آلبوم در یك فایل زیپ:

Direct Link

Rapidshare

Megaupload

zShare

Sendspaceآلبوم غروب تا طلوع:دانلود كل آلبوم در یك فایل زیپ:

Direct Link

Rapidshare

Megaupload

zShare

Sendspace

آلبوم بی سرزمین تر از باد:


دانلود كل آلبوم در یك فایل زیپ:

Direct Link

Rapidshare

Megaupload

zShare

Sendspaceآلبوم روزهای بی خاطره:دانلود كل آلبوم در یك فایل زیپ:

Direct Link

Rapidshare

Megaupload

zShare

Sendspace

آلبوم فرنگیس:دانلود كل آلبوم در یك فایل زیپ:

Direct Link

Rapidshare

Megaupload

zShare

Sendspace
 


ادامه مطلب

...

سه شنبه 1 دی 1388

 

در زندگی زخمهایی هست كه مثل خوره روح را آهسته در انزوا می خورد و می تراشد , این دردها را نمی شود به كسی اظهار كرد , چون عموما عادت دارند كه این دردهای باور نكردنی را جزو اتفاقات و پیشامدهای نادر و عجیب بشمارند و اگر كسی بگوید یا بنویسد , مردم بر سبیل عقاید جاری و عقاید خودشان سعی می كنند آنرا با لبخند شكاك و تمسخر آمیز تلقی بكنند ... ؟!

((مرحوم صادق هدایت))

 

 

 

 

این قصه ی غمگین را می خوانی و می خوانم ...

اینجوریه دیگه بالاخره ... نمی دونم هر چی نگاه می كنم می بینم خدای بزرگ قصه مون , این دنیای دراندشت رو خیلی حقیر ساخته , به هر چی نگاه كنی در نهایت نابود میشه حتی خود من و شما ! , اصلا انگار از لحظه ی شروع هر چیزی رو به نابودی حركت می كنه و با این حساب پیشرفت یعنی حركت به سمت نابودی !

دنیای خودمونی آدما هم كه قربونش برم , شده همون دنیای رجاله ها كه صادق خان گفت , همه داریم می لولیم تو هم , هیچكی هم نمی فهمه اون یكی رو و همینطور می چرخیم و اسمش هم زندگیه البته زندگی صداش می كنند !

 

 

چه خوش باشد از این غمخانه رستن ...

2 هفته پیش یه فیلم از شبكه 3 پخش شد , من برای اولین بار نشتم و یك فیلم سینمایی رو كامل نگاه كردم , فیلم افسانه 1900 , توی این فیلم زیبا طرف یه حرف قشنگی زد , گفت : همه بالاخره یه روزی می افتند مثل یه تابلو كه سالها به دیوار وصله و خودش یه روزی خود به خود می افته , انگار كه هیچ وقت نبوده و فرقی هم برای كسی نمی كنه ! اون تابلو می افته و بوم ... ! این كاملا حرف درستیه ولی من اینم بهش اضافه می كنم : حالا كه چاره ای جز (در نهایت) افتادن نیست , باید , تا زمان افتادنم اونطوری كه دوست دارم مونده باشم ! همیشه تو خونه میگم آخرش میرم یه جای دور كه دست هیچكسی بهم نرسه جایی كه فقط خودم باشم و تا آخر دنیا بارون بیاد , قعلا از اینجا كه رفتم , امیدوارم هر چه زودتر اونجایی كه می خوام هم برم و دست هیچكسی دیگه بهم نرسه , حتی خدا كه اینقدر ادعای قدرت داره !!!

 

بگذریم ...

یاد روزایی كه كوچه ... زیر سایه ی تنم بود

سه سال و ربع پیش از وبلاگ موزیك نوشتن نقل تفكر كردم و شروع به نوشتن در اینجا ... ! اون زمان طرفدارای سیاوش خیلی سلیقه های محكمی داشتند روی ترانه فكر می كردند , روی تك تك لحظه های آهنگ و روی كوچكترین تحریرهای صدای سیاوش كه مختص خود او بود , تمركز می كردند و از ترانه و آثار سیاوش همه ی كمبودها و یاد زیادبودهاشون رو كنترل می كردند ! هر كسی می خواست تنها و آروم بشینه و با خودش باشه آهنگ سیاوش گوش می كرد و اونائیكه همیشه دوست داشتن تنها باشن و با خودشون , می شدن مثل من , عاشق و طرفدار سیاوش قمیشی ... .

 

 

ادامه ی متن در ادامه ی مطلب

 

ادامه مطلب


آخرین پست ها


نویسندگان


نظرسنجی

  • نظر شما در مورد آهنگ زیبای الکی:


آمار وبلاگ

  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :


شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic